Towns: Difference between revisions
From Drunkapedia
imported>Tlosk |
imported>Tlosk |
||
| Line 84: | Line 84: | ||
|width=200| [[Candeth Keep]] | |width=200| [[Candeth Keep]] | ||
|- | |- | ||
| [[Colier]] | |||
| [[Crater Lake Village]] | | [[Crater Lake Village]] | ||
| [[Danby's Outpost]] | | [[Danby's Outpost]] | ||
|- | |||
| [[Fiun Outpost]] | | [[Fiun Outpost]] | ||
| [[Frost Haven]] | | [[Frost Haven]] | ||
| [[Kor-Gursha]] | | [[Kor-Gursha]] | ||
|- | |||
| [[Linvak Tukal]] | | [[Linvak Tukal]] | ||
| [[MacNiall's Freehold]] | | [[MacNiall's Freehold]] | ||
| [[Merwart Village]] | | [[Merwart Village]] | ||
|- | |||
| [[Neydisa Castle]] | | [[Neydisa Castle]] | ||
| [[Oolatanga's Refuge]] | | [[Oolatanga's Refuge]] | ||
|} | |} | ||
Revision as of 10:07, 16 June 2008
Aluvian Realm
| Holtburg - Starting town. | Cragstone - Capital. | Arwic |
| Dryreach | Eastham | Fort Tethana |
| Glenden Wood | Lytelthorpe | Plateau Village |
| Rithwic | Stonehold | Underground City |
Sho Nation
| Shoushi - Starting Town. | Hebian-To - Capital. | Baishi |
| Kara | Kryst | Lin |
| Mayoi | Nanto | Sawato |
| Tou-Tou | Wei Jhou | Yanshi |
Gharu'ndim Kingdom
| Yaraq - Starting Town. | Zaikhal - Capital. | Al-Arqas |
| Al-Jalima | Ayan Baqur | Khayyaban |
| Qalaba'r | Samsur | Tufa |
| Uziz | Xarabydun |
New Viamont
| Sanamar - Starting town/Capital. | Westwatch | Eastwatch |
| Silyun |
Marae Lassel Towns
| Redspire | Bluespire | Greenspire |
| Timaru | Ahurenga |
Independent/Other Towns
| Bandit Castle | Beach Fort | Candeth Keep |
| Colier | Crater Lake Village | Danby's Outpost |
| Fiun Outpost | Frost Haven | Kor-Gursha |
| Linvak Tukal | MacNiall's Freehold | Merwart Village |
| Neydisa Castle | Oolatanga's Refuge |